הלוואה למורים – כל מה שצריך לדעת

coins-948603_960_720 (1)

הלוואה

אתם מורים הלכתם לשם מתוך אידיאל , אבל הסתדרות המורים ועוד כל מיני גופים כלכליים החליטו לדאוג לכם . למשל – אם תרצו לקחת הלוואה , תוכלו לקחת הלוואה המותאמת לשוק המורים .

המשכורת שלכם ממילא לא גבוהה , צר לי אבל זה השכר בשורק ההוראה – מה שמשכנע לעיתים לקחת הלוואה כדי לשפר את השכר .

ישנם גופי מימון מכל מיני סוגים שמציעים הלוואה ייחודית למורים – מגזרים אחרים – לא יכולים ליטול הלוואה זו .

יש הלוואה למורים שהמדינה עוזרת בסבסוד ההלוואה . משרד האוצר ובראשם החשב הכללי – בנו מסגרת סבסוד מסודרת לקבלת הלוואה על ידי ציבור המורים בישראל – ניתן לקבל אותה בבנקים השונים שזכו במכרז . בעבר הבנק בו אם היית מורה היית יכול לקבל בו הלוואה בסבסוד המדינה היה בנק יהב – לאחר כמה שנים טובות בנק דיסקונט זכה במכרז – והיה לבנק אשר נתנן את ההלוואה הנ"ל – למורים .

הלוואה זו – היא לא לכל שימוש – הוגרו שימושים ספציפיים עבור הלוואות אלו – כמו למשל שיפוץ או רכישה של בית או דירה – עזרה לילדים או חתונה .

יש חריג אחד בו ניתן לקבל  כזו בסבסוד המדינה ללא כל הסייגים האמורים וזה למטרת רווחה עד סכום מסוים קטן יחסית – בדרך מימון  זו אין הגבלות וניתן לקחתה לכל מטרה .

אם אתה מורה תוכל לקבל עד 30000 ₪  – בסבסוד המדינה – אך גם אתה וגם אשתך מורים – תוכל לקבל פי 2 מהאמור – כלומר עד 60000 ₪ לזוג כהלוואת מדינה . הלוואה זו הינה בריבית טובה ושווה – היא נלקחת לעד שנתיים – הריבית היא תלויית סכום – אך תמיד תישאר כאטרקטיבית .

יש אחת מצויינת נוספת שהיא ניתנת ע"י הבנק שזכה במכרז החשכ"ל – והיא למטרת התארגנות , באמצעי מימון כזה – ניתן לקבל סכום די גדול – עד 150000 שח , עם ריבית די אטרקטיבית מסוג גרייס מה שזה אומר שמחזירים בהתחלה רק ריביות ואת הקרן בסוף , וזמן ההחזר יכול להגיע עד 10 שנים – יאללה לכו לקחת .

אם אתם עדיין סטודנטים להוראה עוד לא התחלתם ללמד – אבל אתם נזקקים לאמצעי מימון כזה או אחר – יש במסגרת הזו גם לסטודנטים בסכומים ניכרים שיכולים לכסות את הלימודים – סטודנט שיסיים את מלוא ההכשרה יוכל לקבל את ההלוואה כמענק .