זכויות אישה בהריון בעבודה- חופשת לידה

pregnant-453197_960_720

המון נשים בהריון אינן מודעות לזכויותיהן, מעסיקים מנצלים את זה לטובתם ומקשים על נשים בהריון אך בפועל הם עוברים על החוק. אנחנו עושים סדר.

כל עובדת אשר עבדה שנה לפחות באותו מקום עבודה או אצל אותו המעסיק זכאית לחופשת לידה של חודשיים וחצי, חלק מהחופשה תבוא לפני תאריך הלידה המשוער (מקסימום 7 שבועות) לפי בחירת העובדת ההריונית.
דמי השכר בשעת תקופת החופשה אינם משולמים על ידי המעסיק והם בעצם נקראים דמי לידה אשר משולמים על ידי ביטוח לאומי בהתאם לתקופת הזמן שהאישה שילמה ביטוח לפני הלידה. מי ששילמה במשך 10 חודשים מתוך 14 לפני הלידה תהיה זכאית לדי לידה במשך 14 שבועות, מי ששילמה עבור מתוך 14 החודשים האחרונים לפני הלידה תהיה זכאית לדמי לידה במשך 7 שבועות בלבד. עובדת אשר ילדה יותר מילד אחד באותה הלידה תהיה זכאית להגדיל את חופשת הלידה  בשלושה שבועות. הזכות למישוש חופשת הלידה ניתנת באופן אוטומטי על ידי המעסיק בזכות חוק זכויות אישה בהריון בעבודה.

יש איסור מוחלט על פיטורי עובדת בשעת חופשת הלידה. זכויות אישה בהריון בעבודה כוללות את הסעיף הזה שאומר שגם כאשר האישה לא בעבודה ונמצאת בחופשת לידה אסורה. ישנם מעסיקים אשר רוצים לפטר אישה בהריון אך החוק מונע מהם, אז הם מתנכלים לעובדת ומריעים את התנאים כדי לגרום להתפטרותה. החוק אמנם אוסר על התנהגות שכזו מצד המעביד אך אינו יכול למנוע את הדבר וכאשר מעסיק מחליט שהוא אינו רוצה אישה בהריון בעבודה יהיה קשה מאוד להוכיח שכך הדבר, ולמי יש זמן וכח למאבקים משפטיים.

לאחר חופשת הלידה זכויות אישה בהריון בעבודה אומרים שאישה זכאית לחזור לעבוד במשך 60 יום ורק אז יוכלו לפטר אותה מסיבות כאלו ואחרות. החוק נועד להגן על הנשים וגן לגרום למעסיקים לראות שאישה שהיא גם אמא יכולה לבצע את העבודה באותה הצורה שלפני הלידה.

גם לאבא מגיע חופשת לידה וביום הלידה ובחמישה הימים שיבואו אחריו ראשי האבא לא להגיע לעבודה (זה אינו מצריך אישור מהמעסיק) ואלה יחשבו או כימי חופש או כימי מחלה.

איך מפעילים מסוף אשראי? -מסוף סליקה

4_card

החדשנות והשינויים שעובר העולם שלנו משפיעים עלינו בצורות רבות. בכל תחומי החיים, הקידמה מביאה אותנו בכל יום ובכל שעה לקפוץ עוד מדרגה קדימה.

 

יש אנשים שמתקשים לצעוד קדימה ונאחזים בישן והמוכר ויש אנשים בעיקר מהדור החדש שנולדו לתוך מגמות השינוי וזורמים אתם בחייהם.

 

בכל המדובר בפן הכלכלי ובמגמות השינויים הכלכלים בעולם ההשפעות נוגעות לכולנו. כל אחד מאתנו , הן כצרכן והן כמוכר מרגיש את השינויים על בשרו וחשבונו.

 

כל תרבות הצריכה שלנו השתנתה ללא היכר. מי האמין שמסוף סליקה יהיה חלק בלתי נפרד מכל חנות או קופה, ומי האמין כי מיליוני כרטיסי אשראי יעברו במסוף אשראי מדי יום.

 

והרי, עד לפני שנים מספר כלל לא ידעו לדמיין מסוף אשראי או מסוף סליקה וגם לא כרטיס אשראי שיבצע את התשלום. הסתובבנו עם ארנקים תפוחים במטבעות ושטרות של כסף וביזבזנו זמן ואנרגיות בכל קניה רק על הרגלי התשלום העתיקים.

 

כיום, אם נרצה או לא, כולנו קונים יותר. תרבות הצריכה שלנו השתנתה ללא היכר. בכל דקה נעשות כל כך הרבה רכישות ותשלומים ולא היינו בנקודה הזו ללא עזרתם של אמצעים טכנולוגים חכמים כמסוף אשראי או מסוף סליקה.

 

יהיו אנשים שיגידו כי פעם היה טוב יותר, ללא כל הקניות, ללא תרבות האשראי וללא הרגלי הקניה. אך יהיו גם כאלו שיברכו על האפשרות לשלם בכרטיסי אשראי. והרי עצם היעילות שבמסוף אשראי והמהירות בתשלום כשמושיטים את הרטיס ומעבירים אותו בשניות ספורות במסוף סליקה והכל קורה מעצמו כבדרך נס, זו כבר יעילות יוצאת דופן.

 

לעתים קורה כשאני עומדת בקופה ומעבירה כרטיס במסוף אשראי, אני מפליגה בדמיוני אל עולם העבר בו לא היו כרטיסי אשראי וגם לא מסוף סליקה ונדהמת כיצד יכולנו לפעול בצורה זו.

 

כמובן שהקידמה וההתפתחות היא דבר טוב, אני נהנית מכל דבר ושינוי שמוביל אותנו ליעילות ושיפור חיינו, אם מדובר במסוף אשראי או מסוף סליקה שמשפר את הרגלי התשלום שלנו ומשדרג את הקניות שלנו, לטעמי הרי זה משובח.

מי יודע לאן נגיע בעוד עשור או שניים, יתכן ואז יהו לנו הרגלי צריכה שונים לגמרי מאלו של היום.

 

אלבום מעוצב

061_express_frames_194x194

אנשים רבים נהנים לבחור תמונות שהם אוהבים ולעצב אותם באמצעות עיצובים שונים המעניקים לתמונות השראה ומראה נהדר

דבר זה בא לידי ביטוי גם בכך שרוכשים אלבום מעוצב

אלבום מעוצב הוא מסוג האלבומים אשר הופכים כל חוויה למזכרת אמיתית ובלתי נשכחת

התמונות הם חלק משגרת חייהם של אנשים רבים, רבים נוטים לחשוב שאילולא התמונות אינם יוכלו לזכור רגעים מסוימים ואכן הדבר כן, אלבום מעוצב הוא אלבום אשר על ידו ניתן לתעד את אותם הרגעים הספציפיים והשונים

אלבום מעוצב הוא אלבום אשר אשר ניתן להכינו בכל אירוע, חתונה, ברית/בריתה, בר מצווה ובת מצווה, חינה, יום הולדת, או סתם כמתנת אהבה ומזכרת שרוצים להעניק לאנשים אשר קרובים אלינו ושרוצים לחלוק עמהם רגעים משותפים

אם הנכם חושבים שאתם מאלה שרוצים לתעד את אותם רגעים מיוחדים ובלתי נשכחים אזי שאלבום מעוצב זוהי אופציה אשר יכולה להעניק לכם זאת

מחיר אלבום מעוצב משתנה מאחד מאלבום לאלבום, ישנו אלבום שמחירו יקר יותר וישנו אלבום שמחירו מוזל יותר, הכל בהתאם לרמת האלבום

אין ספק שאלבומים שמעוצבים בעיצובים מרשימים ויפים הם האלבומים אשר הביקוש אליהם הוא הגדול יותר מאשר אלבומים שמעוצבים בעיצובים פשוטים יותר

ואכן ישנם חנויות שונות של אלבומים אשר ניתן לרכוש מהם אלבומים ובהם לעצב את התמונות אשר מעוניינים להפוך אותם למזכרת אמיתית

פעמים רבות אנשים מעצבים את האלבומים שלהם לאחר סיומו של אירוע חשוב אשר רוצים שאיננו ישכח, כמו למשל לאחר חתונה, או כל אירוע אחר

אלבום מעוצב מעניק לתמונות השראה אחרת, זוהי מזכרת אשר נשארת לאורך שנים ודורות, וכל בני המשפחה יכולים להנות מאותם תמונות, בין אם זה המצולמים באלבום ובין אם זה כל מי שצופה באותם התמונות

התמונות אשר בוחרים עבור אלבום מעוצב יכולות להיות תמונות שצולמו במצלמה מקצועית וכן יכולות להיות תמונות אשר צולמו בעזרת האייפון או כל מכשיר סלולרי אחר הנושא מצלמה טובה

לעיתים אדם מעוניין להתבונן בתמונות אשר צילם, אך אין לו רצון להכנס למכשיר הסלולארי או למחשב ולראות תמונות דיגיטליות, ועל כן באמצעות אלבום מעוצב הם יכולים לראות את התמונות בכל זמן ובכל עת, בקלות רבה וללא מאמץ, רק לשלוף את האלבום מן המדף ולהנות מכך