כלי מטבח בזול – האם כדאי לרכוש אותם?

kitchen-791181_960_720

כשרוכשים כלי מטבח תמיד יש התלבטות – האם לרכוש כלי מטבח יקרים, אך גם איכותיים יותר שההוצאה עליהם תהיה משתלמת במיוחד לטווח ארוך, או להתפשר על כלי מטבח זולים אשר יתאימו לתקציב הנוכחי כרגע.

ובכן, ברכישה של כלי מטבח חשוב להפעיל שיקול דעת ולמצוא את הכלים בהם חשוב להקפיד על איכות, לבין כלים אשר אותם אתם יכולים לרכוש בזול יותר ולהתפשר על הפשוטים יותר מבלי שהדבר ישפיע על עבודות המטבח שלכם.

למצוא כלים איכותיים גם במחירים זולים

חשוב לדעת כי גם במחירים זולים יחסית אתם יכולים למצוא כלי מטבח איכותיים. לכן, לפני שאתם רוכשים כלי מטבח חשוב מאוד שתבדקו את ההצעות השונות, בעיקר באינטרנט בו אתם יכולים למצוא כלים איכותיים במחירים הרבה יותר זולים ונוחים מאשר בחנויות הפיזיות.

כך תוכלו גם בתקציב נמוך יחסית למצוא כלים איכותיים אשר יתאימו לצרכים שלכם באופן הטוב ביותר וישמשו אתכם למשך זמן רב ללא כל תקלה או בעיה.

לרכוש מספקים מוכרים ומקצועיים

אם אתם רוצים לרכוש כלי מטבח במחירים זולים אך עדיין להיות בטוחים שאתם רוכשים מוצר טוב כפי שהובטח לכם, בחרו אך ורק בספקים מקצועיים ומוכרים אשר עוסקים במכירה של כלי מטבח. מהספקים הללו אתם יכולים להיות בטוחים שתרכשו מוצרים איכותיים יותר ומוצרים שלא יהרסו לאחר יום – יומיים.

כך, גם אם אתם בעלי תקציב נמוך ורוצים לרכוש כלי מטבח מבלי לחרוג מהתקציב הזה, תוכלו למצוא כלים איכותיים וטובים אשר ישמשו אתכם למשך זמן רב ותוכלו ליהנות מהם ללא כל בעיה לזמן ארוך יחסית.

כך, גם אם פעם בכמה זמן תצטרכו לרכוש כלי חדש כי הקודם יתבלה ויהרס, זה ישתלם לכם שכן המחיר ההתחלתי הוא זול, והמוצר מחזיק מעמד לטוח ארוך יחסית.

לכן, לסיכום, כלי מטבח כדאי לרכוש רק אם רוכשים אותם מספקים מוכרים ומקצועיים ובודקים מראש כי הם אכן איכותים מספיק בכדי לשמש אתכם זמן מה, וכן אם המחיר משתלם לעומת מוצרים יקרים יותר ואיכותיים יותר – אם הפער קטן יחסית במחיר, אך גדול באיכות, עדיף לבחור ביקרים יותר.

הופעות

מוסיקה מחממת לב אנוש זה דבר ידוע. ניתן לצרוך מוסיקה בכמה וריאציות הדרך הפופלארית והמהנה ביותר עפ"י דעת הקהל היא הופעות חיות

שוק ההופעות בישראל מגלגל בשנה כ- 5 מיליון ש"ח
רוב האמנים בימנו מקיימים סיבוב הופעות לפחות פעם בשנה כאשר אמנים בינלאומיים כדוגמת מדונה, גסטין ביבר ועוד מקיימים טורים – סיבוב עופות עולמי של אפילו עד שלוש פעמים בשנה 
סיבובי הופעות כאלה נמשכים מספר חודשים בהם עוברים ממדינה למדינה ובכל מדינה מתקיימים בין הופעה אחת לשתיים

בארץ, בעבר זמרים היו מופיעים באולמות קטנים או במועדונים שם היו מקיימים את הופעותיהם לאורך השנים השוק ההופעות צבר תאוצה והפך לפופולרי יותר ובעקבות כך גם המקומות בהם מתקיים ההופעות השתנה
כיום מתבצעות הופעות בהיכלים גדולים, אולמות כדורסל ומגרשי כדורגל אשר מכילים עשרות אלפי אנשים בשונה מבעבר שבהן ההופעות הכילו מאות אנשים בלבד

אמנים בינלאומיים גדולים מגיעים לארץ ומקיימים הופעות בפארקים בהם ניתן לאכלס 50 אלף בני אדם ומדובר לכל הדעות בצריכה תרבותית מכובדת ביותר

לאחרונה קיימת תרעומת בנוגע למחיר כרטיס להופעה. מחיר ממוצע להופעה של אמן ישראלי עומד כיום על 200 ש"ח. אנשים רבים קוראים להוריד את מחיר ההופעות בטענה כי הסכום אינו פרופורציונלי וכי המשכורת הממוצעת בישראל לא עומדת בקנה אחד עם מחיר של הופעה
מנגד אנשים רבים אומרים כי התחושה שהם מרגישים כאשר הם יוצאים להופעה שווה את הערך הכספי וכי זו דרך הבידור הכי טובה שקיימת כיום. הם טוענים שאם הם צריכים לבחור האם לשלם 200 ש"ח על הופעה או לצאת לפאב, לסרט או להצגה הם ללא ספק ישקיעו את הכסף בהופעה

ההופעות זוהי הדרך של האומנים להתקרב אל הקהל שלהם, ישנם אמנים מסגנונות שונים ועל ידי כך נעשית התאמה לכל סוגי האנשים

ישנם הופעות המתקיימות במקומות סגורים כמו היכלי תרבות וכד' וישנם הופעות המתקיימות במתחמים פתוחים, כך או כך ניתן להנות מן ההופעות ועל ידם לחוות חוויה מהנה ביותר אשר תשאיר טעם טוב והרגשה טובה

מה חשוב לוודא לפני שבוחרים חברת מטבחים?

7897979879797879

אם אתם רוצים לשפץ את המטבח שלכם או לבנות מטבח חדש, ומחפשים חברת מטבחים

אמינה ואיכותית אצלה תוכלו לתכנן ולבנות את המטבח שלכם, הגעתם אל המקום הנכון. בכדי

שתוכלו להיות בטוחים בכך שאתם בוחרים חברת מטבחים טובה המתאימה לכם ישנם כמה

נתונים שכדאי שתבחנו לפני הבחירה בה, נתונים אודותם תוכלו לקרוא במאמר זה.

פרוייקטים קודמים

הדבר הטוב ביותר שתוכלו לעשות לפני שאתם בוחרים חברת מטבחים הוא לבדוק את

הפרויקטים הקודמים שביצעה. רשימת הפרוייקטים הללו תאפשר לכם לבחון את איכות העבודה

של החברה, הניסיון שלה בתחום, הלקוחות איתם היא עבדה, סגנון העיצוב בו היא מתמחה

ועוד. כך תוכלו להיות בטוחים שהיא מתאימה לכם ולפרויקט אותו אתם רוצים לבצע.

המלצות ומוניטין

עוד דבר שחשוב לבדוק הינו המוניטין של החברה והמלצות שתוכלו למצוא מלקוחות קודמים

שלה. ההמלצות הללו יכולות להיות חשובות עבורכם ולהעניק לכם מידע על הניסיון של לקוחות

אחרים עם החברה, ולשמוע מהם איך היתה החוויה שלהם בעבודה מול אותה חברה.

חשוב מאוד את ההמלצות הללו לקבל מאנשים אובייקטיביים ואנשים שאתם סומכים על חוות

הדעת שלהם, לא אנשים אשר ייתכן כי יש להם נגיעה אישית בעניין או אינטרס מכך שתפנו אל

אותה חברת מטבחים.

איכות חומרי הגלם

וודאי כי המטבחים אשר בונה אותה חברה אלו מטבחים אשר נבנים מחומרי גלם איכותיים ברמה

הגבוהה ביותר וממוצרים אשר יחזיקו אצלכם מעמד במשך זמן רב ללא כל בעיה ומבלי להיהרס

בקלות כתוצאה מהלחות של הבישולים במטבח, החום הרב, טריקת ארונות על ידי ילדים או

שימוש בחומרי ניקוי חזקים.

כך תוכלו להיות בטוחים בכך שהכסף שאתם משקיעים בבניה של המטבח החדש ישתלם לכם

ויאפשר לכם ליהנות מאותו מטבח לאורך שנים רבות.

לוחות זמנים

עוד לפני שאתם מתחילים לעבוד עם החברה בקשו ממנה לקבל לוחות זמנים לביצוע העבודה,

ודרשו התחייבות לעמידה בלוחות הזמנים בחוזה העבודה כך שלא תתעכבו עם הכניסה לבית

החדש או המשך השיפוצים בשל עיכוב של חברת המטבחים.

בתי מלון בטבריה – החופש האולטימטיבי

hotel-1209021__180

בכל שנה יש לנו במשפחה דיון חוצב להבות בנוגע לחופשת הקיץ שלנו והיכן נבלה אותה. בכל שנה בשבוע האחרון של חודש אוגוסט אנחנו כולנו בחופש: אחיי הקטנים ואני בלאו הכי בחופש הגדול, אצל אבי בעבודה יש חופש קולקטיבי לכל העובדים ואימי לוקחת חופש באופן יזום של שבוע. המטרה של החופש היא שנבלה כולנו יחד ואנחנו תמיד מתווכחים אם החופשה צריכה להיות בארץ או בחו"ל. אבי תמיד רוצה שנטוס כל המשפחה לשבוע ליעד אחר באירופה ואימי מעוניינת בחופש בבתי מלון בטבריה. לא מעניין אותה שכל שנה מדובר באותו סוג של חופשה ושאין בטבריה שום דבר מיוחד. מבחינתה חופשה בבתי מלון בטבריה זו החופשה האולטימטיבית ולא יעזור כמה נמחה או מה נגיד, היא בשלה

ניסיתי לשאול אותה באופן ענייני למה דווקא בתי מלון בטבריה? מדוע הם שונים מבתי מלון במצפה רמון, או בתי מלון בערבה, או בתי מלון באילת. היא הסבירה שבתי מלון בטבריה הם הכי מפנקים והאנשים שם הכי נחמדים. עוד הוסיפה שהיא מעדיפה את המזג האוויר החם בצפון מאשר את הכבשן שיש בדרום. היא אוהבת את הפעילויות שאפשר לעשות בכנרת ושאפשר לרבוץ על החוף במשך שעות. אבי ניסה להניע אותה מהאובססיה המוזרה הזו של בתי מלון בטבריה אך ללא הצלחה. על מנת לשמור על שלום בית החליטו הוריי שחופשות הקיץ יהיו לסירוגין – שנה אחת ניסע לבתי מלון בטבריה ושנה אחת נעשה חופשה בחו"ל

זו פשרה שאף אחד מהוריי לא היה הכי מרוצה ממנה אבל שניהם היו יכולים לחיות איתה. השנה היה התור של אימי ומרוב התרגשות, כבר בחודש אפריל היא שריינה לנו חדרים לשבוע האחרון של חודש אוגוסט בבתי מלון בטבריה. היה לה מאוד חשוב שנהיה מעורבים ולכן ישבה יחד איתנו על מנת לבנות תכנית לשבוע חופש שיהיה לנו בבתי מלון בטבריה. פרט לאבובים בכנרת והופעה בחוף צמח היא התייעצה איתנו ושאלה מה מתחשק לנו. וכך, למרות שאבא שלי היה ממורמר ולא כל כך שיתף פעולה, אותנו היא הצליחה לרתום ולסחוף עם ההתלהבות שלה

ארונות הזזה – דברים שלא סיפרו לכם, ממה כדאי להזהר ואיזה ארון כדאי לבחור?

3

התחום הזה של ארונות הזזה הוא גדול ומגוון. כל נגר היום בונה אותם, אפשר למצוא אותם בכל חנות רהיטים והשוק מלא באפשרויות, אך האם אנחנו יודעים מה מוכרים לנו? איך נדע להבדיל בין ארונות גרועים לאיכותיים ומה הוא ארון ההזזה הטוב ביותר?

אז בואו נתחיל מהסוף, ארונות ההזזה מתחלקים לשלושה סוגים:

ארון עם מנגנון פנימי- הזולים ביותר, הדלתות נמצאות בתוך הארון והמסילה גלויה לעין, נחשבים לרטרו עד כמה שאפשר בארונות מודרניים כמו ארונות הזזה. חיסרון בולט הוא החוסר האלגנטיות בעובדה שהמסילה גלויה לכל אך מצד שני יש בזה משהו פשוט ומסוגנן.

ארון רחף – ארונות הזזה אלא מאופיינים במנגנון שנמצא מאחורי הדלתות וגורם להם להראות כאילו מרחפות באוויר, ארונות הזזה אלה יקרים יותר אך במקביל גם אלגנטיים הרבה יותר ומשדרים מודרניות ויוקרה.

ארון מישור אחד- הארונות הזזה היקרים ביותר,כאשר הדלתות סגורות הן הופכות לפלטה אחד ישרה בזכות המנגנון המשוכלל והארון יכול לשמש משטח לציור או תמונה וזה יתרון עצום על פני הארונות האחרים שאין כדמותו בשום ארון אחר.

מה לא מספרים לכם?
כל הארונות, גם הזזה וגם לא בנויים גם מחומרי פרזול (חלקי המתכת). ישנם המון חלקים לא איכותיים שנמצאים בשוק. כאשר קונים ארון העץ יכול להיות איכותי ויקר אך חומרי הפרזול יהיו זולים ולא איכותיים ואת זה לא אומרים לכם. מה עושים? שואלים את המוכר מהי החברה שמייצרת, את החלקים ואז בודקים בעצמנו בגוגל איפה החברה עובדת. חברות אירופאיות יחשבו איכותיות יותר כאשר מהסיניות עדיף להימנע.

ממה חשוב להיזהר?
כאשר רוכשים ארונות הזזה עם מנגנון פנימי צריך לשים לב לדבר אחד מאוד קריטי בנוסף לחומרי הפרזול ואיכות העבודה. ישנם ארונות אשר מנגנון ההזזה אינו מחובר למסגרת האלומיניום של הארון אלא לעץ עצמו. זה מתכון לצרות צרורות שהרי העץ נחלש עם השנים והמנגנון יכול לזוז מהמקום, לאחר מכן להתעקם והדבר יקשה על סגירת הדלתות ויכול לשבש את התהליך. לכן קונים אך ורק ארונות הזזה אשר המנגנון מחובר איתן למסגרת האלומיניום.

פילאטיס – לגוף ולנשמה! האמנם?

8

שיטת האימון הפופולארית הפכה לכזו בשנים האחרונות, הפילאטיס מושך אחריו נהרות של אנשים בכל העולם, אך האם ההתמכרות הזו טובה לנו? האם יש דברים שמסתירים מאיתנו?

חיוניות או לא – מאמני הפילאטיס ומפתחי השיטה טוענים שהיא מטפלת בהמון בעיות גופניות יום יומיות, שיפור מסת השריר ושריפת קלוריות, ההבדל העיקרי הוא שיפור מסת השריר תוך שריפת קלוריות והדגש הוא לא רק על הקלוריות או השומנים אלה גם על השרירים דבר שמאמני הפילאטיס טוענים ישפר גם את היציבה בשלב מאוחר יותר ויחזיר לנו את היציבות לשליטתנו.

בנוסף למסת השריר הפילאטיס אמור לשפר גם את שיווי המשקל והגמישות, הפיאלטיס כך אומרים, מחזק את מרכז הגוף אשר אחראי על שיווי המשקל וכך הוא אמור להתחדד, להתחזק ולהשתפר. הגמישות תתארך גם כן ותשמור על שרירי הגוף חופשיים לתנועה רחבה ומגוונת.

כל זה טוב ויפה ואפילו הגיוני, אך בנוסף לטענות אלה מאמני הפילאטיס מבקשים מאיתנו להאמין שהשיטה יכולה לרפא או להפחית בעיות וכאבים בגב ובמרפקים. ההיגיון לפי טענתם הוא שכאשר מרכז הגוף "הליבה" מתחזק המעמסה על שרירי הגף מהפרקים פוחתת. הבעיה היא שאף מחקר לא מצביע על כך ישירות ואין הוכחה חד משמעית שזה באמת עוזר. מצד שני יש הרבה עדויות של "מכורי פילאטיס" שאכן תומכים בטענה ומספרים על הקלות ניכרות בכאבים בגב וגם במרפקים.

קשה לומר האם הפילאטיס הוא אכן מה שמספרים עליו עד שלא מנסים בעצמנו. והרבה אנשים נוהרים ועושים זאת בעצמם, וההנחה היא שאם כל כך הרבה אנשים עושים זאת אז כנראה שמה שמספרים נכון. אך השאלה שאנחנו צריכים לשאול את עצמנו האם האמת היא שגורמת לאנשים רבים כל כך להשתתף בחגיגה או שמה הפרסום השיווקי הגאוני שנכנס להם לראש וגורם להם להאמין שמה שהם עושים באמת טוב כל כך.

בעיה נוספת שצצה היא עניין ההתמכרות, אנחנו כיצורים שיש בהם שליטה על צורת חיינו, שום צורה של התמכרות לא יכולה לעשות לנו טוב על הנפש, שהרי זה נוגד את טבענו. אך בהתחשב בעובדה שכושר הוא דבר טוב ואפילו הכרחי כדי לנהל אורך חיים בריא – וכמו שהמשפט היווני המוכר "נפש בריאה בגוף בריא" מלמד אותנו שבשביל נפש בריאה אנחנו צריכים גוף בריא, אפשר להגיד שאולי ההתמכרות הזאת שנקרת פילאטיס היא היוצאת מהכלל והיא טובה לנו גם לגוף וגם לנפש.

שילוח בינלאומי

shipping-containers-1150062_960_720-940x629-620x330

ישנם עסקים רבים בארץ אשר מרחיבים את גבולותיהם ואת אפיקיהם בכך שהם מבצעות מכירות של מוצריהם גם כלפי ארצות חוץ

אין ספר שתהליך מכירות מחוץ לגבולות הארץ זהו תהליך אשר יכול להוביל לידי הכנסת רווחים גבוהים עד מאד עבור חברות מסוימות שמבצעות תהליך זה

כיום העסקים הרבים הקיימים אינם נשארים תקועים במקומם, וממשיכים הלאה על ידי העברה בין מדינות שונות, כלומר על ידי שיווק ומכירות בארצות אחרות

אחת האפשרויות שעומדות בפניהם בכדי לשנע סחורה ממדינה אחת לאחרת היא שירות שילוח בינלאומי

כל חברה אשר עוסקת במכירות של מוצרים מגיעה באיזשהו שלב לנקודה אשר בה היא מעוניינת אל מחוץ לגבולות הארץ

באופן זה ניתן לשנע חבילות וסחורות על ידי שילוח בינלאומי ולאפשר לבית העסק להתקדם אל מחוזות נרחבים בכל העולם

המציאות של החיים מעידה על כך שכמעט ולא קיימת משמעות בין הגבולות הפיזיים של המדינה

כל עידן האינטרנט הקיים בימינו פרץ את כל הגבולות וגרם לכך שהעולם יהפוך להיות מתקדם יותר וזאת באמצעות ניהול אפשרויות בתוך העולם האינטרנטי

עולם האינטרנט הוא איננו קבוע ומוגבל וישנם אפשרויות רבות של שילוח בינלאומי

גם עסקים קטנים ואפילו עסקים של איש אחד, אמנים למיניהם ויצרנים קטנים של מוצרים מקומיים מצליחים בזכות שילוח בינלאומי, לפרסם את המוצרים שלהם באתרי מכירות שונות הפונים לקהלים בעולם כולו ולספק עבורם בעת הקניה את המוצר ביעילות ובמהירות באמצעות שילוח בינלאומי

ישנם אף שירותים שונים הנקראים תחת השם ems, שירותים מסוג זה קיצרו את כל זמני ההמתנה של חבילות בדואר אשר מעבירים בין מדינה למדינה

אותם שירותים גורמים לכך שלא יהיה צורך בזמני המתנה ארוכים וממושכים, שילוח בינלאומי הוא מבין האפשרויות אשר תורמות לזמני המתנה קצרים

הללו הופכות את כל המסחר הגלובלי לאטרקטיבי יותר ורלוונטי יותר בכל אשר קשור בתחום העסקים

בשל העובדה שקיימות אפשרויות שינוע ממדינה למדינה אזי זה יוצר תקשורת גלובלית, בין חברות בעולם ובין סוגי האנשים

אפשרויות שילוח בינלאומי גורמות לקירוב בין ארץ לארץ ויוצרות אחדות בין כל סוגי האנשים

אין ספק שהחל מרגע שנכנס כל התחום של שילוח בינלאומי אזי זה גרם לכך שהניהול של כל העברות דברים הפך להיות פשוט יותר וקל יותר